Vaše pneumatiky jsou tam, aby se udržely při jízdě po silnicích, které děláte

zimní pneumatiky

Pneumatiky vašeho auta musí poskytovat vašemu vozidlu zamýšlenou bezpečnost, výkon a stabilitu během jízdy. Bez pořádných pneumatik bude těžké řídit a udržet se na silnici. Dobré pneumatiky poskytnou stabilitu a bezpečnost při jízdě, zatímco špatné pneumatiky vás mohou na silnici udržet. Během léta budete potřebovat dobrou přilnavost na suché a mokré vozovce a pneumatiky budou muset zabránit aquaplaningu. Při jízdě v zimě budou muset zajistit přilnavost na sněhu a ledu. Proto často máte dvě sady pneumatik, jednu pro každou sezónu.

Správná údržba pneumatik zajistí, že budete pokračovat v bezpečné jízdě. Proto musíte zajistit, aby hloubka dezénu byla větší než 4 mm, aby pneumatika neztratila své klíčové vlastnosti. Pneumatiky by také neměly mít žádné zářezy nebo jiné viditelné vady kdekoli na pneumatikách. Pneumatiky musí být také správně nahuštěny, aby podávaly nejlepší výkon, takže to budete muset pravidelně kontrolovat.

Jak se hloubka dezénu zmenšuje, snižuje se přilnavost. Také další klíčové vlastnosti, jako je přilnavost za mokra, brzdná dráha a schopnost zabránit aquaplaningu, jsou ovlivněny a všechny klesají. Nebude bezpečné je nadále používat. Toto je čas, kdy budete muset zakoupit další sadu pneumatik. Čím lepší pneumatiky si koupíte, tím déle pneumatiky vydrží. Valivý odpor by měl být nízký, protože nízký odpor bude mít vliv jak na opotřebení, tak na spotřebu paliva. Čím vyšší je valivý odpor, tím vyšší budou náklady na palivo a budete muset častěji přezouvat na novou sadu pneumatik. Valivý odpor je zvýrazněn na štítku pneumatik EU a můžete jej vidět na základě spotřeby paliva, ale také ovlivňuje opotřebení pneumatik. Čím vyšší valivý odpor pneumatiky mají, tím rychleji ztratí klíčové vlastnosti, protože se rychleji opotřebují. Abyste se ujistili, že nejsou opotřebované, je důležité pravidelně kontrolovat hloubku dezénu pneumatik. Tímto způsobem můžete přezout na novou sadu pneumatik dříve, než se pneumatiky opotřebují.

Pokud plánujete v zimě jezdit v zimních podmínkách, budete muset přezout z letních pneumatik na zimní. To je nutné k zajištění toho, že zůstanete na silnici; letní pneumatiky vás neudrží na silnici, pokud budete čelit sněhu a ledu. Zde potřebujete správné zimní pneumatiky, které mají správné vlastnosti, aby zvládly nízké teploty a podmínky, včetně sněhu a ledu. V místech, kde není vždy vhodná zimní sezóna, může být nejlepším řešením použití celoročních pneumatik. Pokud jsou schváleny na zimu, zvládnou zimní teploty a podmínky, ale fungují perfektně i v létě, takže jsou to dobré celoroční pneumatiky.

Více informací o prémiových zimních a letních pneumatikách, které vás udrží v bezpečí při jízdě, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/