Správný výběr pneumatik SUV vede k bezpečnější jízdě

SUV zimni pneumatiky
UV zimni pneumatiky

Vzhledem k tomu, že SUV jsou větší vozidla než běžné osobní automobily, budete také muset mít různé pneumatiky, pneumatiky, které zvládnou větší velikost a zatížení. Pokud si pak vyberete také elektrické SUV nebo hybrid, musíte také zvážit další zvýšení celkové hmotnosti způsobené těžkými bateriemi. Pneumatiky SUV jsou širší než osobní pneumatiky a mají větší průměr. Šířka pneumatik je uvedena v centimetrech a budete mít pneumatiky SUV o šířce přibližně 215 až 275 centimetrů.

Pneumatiky pro SUV budou mít vyšší nosnost než pneumatiky pro osobní automobily a musíte se také ujistit, že máte vhodné pneumatiky pro danou sezónu, takže pokud chcete jezdit v zimních podmínkách, budete si muset také koupit nějaké SUV zimní pneumatiky. Jízda v zimě s pneumatikami SUV, které nejsou schváleny pro zimní podmínky, není bezpečné. Hlavním důvodem, proč potřebujete zimní pneumatiky, je to, že použitá gumová směs zůstala měkká a pružná během zimních teplot, zatímco směs použitá v letních pneumatikách bude tvrdá a tuhá a nebude schopna zajistit potřebnou trakci, kterou musíte být schopni řídit a zastavit vozidlo.

Prémiové SUV pneumatiky mohou zlepšit výkon vašeho SUV, protože získáte lepší přilnavost, ovladatelnost a výkon. U SUV s velkým výkonem pod kapotou potřebujete pneumatiky, které je zvládnou. Pneumatiky zvládnou vysokou rychlost a při zatáčení a jízdě vysokou rychlostí vám poskytnou optimální kontrolu nad vozidlem. Musí také mít krátkou brzdnou dráhu pro případ, že byste chtěli zastavit své SUV.

Správné SUV letní pneumatiky zvládnou mokrou cestu lépe než levnější pneumatiky, protože mají lepší přilnavost na mokré vozovce. Mohou také pomoci zabránit vzniku aquaplaningu přidáním inovací. Existují inovace, které mohou zlepšit rychlost a množství vody, která se odvádí od silnice. Pneumatiky musí zůstat v kontaktu s povrchem vozovky, protože Při ztrátě kontaktu bude pneumatika klouzat po vodní vrstvě a ztratíte veškerou kontrolu nad vozidlem. Důsledky aquaplaningu jsou jedním z hlavních důvodů nehod během léta. Při výběru letních pneumatik SUV je proto důležité to zohlednit, abyste si vybrali pneumatiky, které dobře zabraňují aquaplaningu a mají dobrou přilnavost za mokra.

Levné pneumatiky se rychleji opotřebovávají díky vyššímu valivému odporu, což také zvyšuje vaše náklady na palivo. Tyto faktory zvyšují náklady na vlastnictví vašeho SUV. Podobný účinek však můžete mít, pokud máte dobré pneumatiky se špatným tlakem vzduchu. Pravidelná kontrola tlaku v pneumatikách zajistí, že vaše pneumatiky budou mít správný tlak v pneumatikách. Špatný tlak může negativně ovlivnit výkon, zvýšit náklady na palivo a zkrátit životnost pneumatik.

Další informace o správných pneumatikách SUV a letních pneumatikách SUV naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/