Powód, dla którego opony całoroczne mogą być używane przez cały rok

opony caloroczne
Opony całoroczne

Opony całoroczne mogą być używane przez cały rok. Opony całoroczne mają symbol płatka śniegu „Three Peak Mountain”, oznaczający ich homologację w trudnych warunkach zimowych. Jedną z istotnych zalet tego rozwiązania jest to, że można je przechowywać w samochodzie przez cały rok, nawet na obszarach o surowej, zimowej pogodzie. Ponadto pozwala to być przygotowanym na gwałtowne zmiany pór roku. Mając to na uwadze, jedną z wad opon całorocznych jest bardziej agresywny bieżnik, który czyni je mniej oszczędnymi niż ich odpowiedniki letnie.

W zależności od regionu Stanów Zjednoczonych, w którym mieszkasz, pomożesz zdecydować, czy lepiej jest z oponą całoroczną, czy letnią. Sprowadza się to do tego, czy potrzebujesz opony przystosowanej do jazdy na śniegu. Konieczne jest, aby na terenach o surowej zimowej pogodzie z lodem i śniegiem odpowiednie opony zapewniały odpowiednią przyczepność i trakcję. Istotną zaletą opon całorocznych jest to, że radzą sobie w każdych warunkach pogodowych i drogowych, więc nawet gwałtowne zmiany pogody nie stanowią problemu. W ostatnich latach wiele innowacji w produkcji opon umożliwiło oponom całorocznym lepsze prowadzenie zarówno na lodzie, jak i na śniegu oraz udowodniono, że sprawdzają się równie dobrze jak opony zimowe; w obecnych testach opony całoroczne wypadły równie dobrze, jeśli nie lepiej niż opony zimowe. Opony całoroczne są korzystne, na pewno jeśli mieszkasz w regionie o szybko zmieniającej się pogodzie. Mieszanka gumowa opon całorocznych nadal będzie miała świetną przyczepność i trakcję na wszystkich powierzchniach, z którymi się zetknie, nawet gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Jeśli chcesz kupić opony całoroczne, powinieneś rozważyć opony całoroczne Nokian Encompass AW01. Te opony całoroczne zostały zatwierdzone do użytku zimowego, a ich zaletą jest możliwość używania ich o każdej porze roku na wszystkich nawierzchniach drogowych. Opony całoroczne AW01 zapewniają niezawodną przyczepność przez cały rok, bez względu na prognozę pogody, od upałów latem, wiosennych opadów po zimowy lód i śnieg. Dodatkowo ściany boczne wzmocnione są mocnymi włóknami aramidowymi, takimi samymi włóknami stosowanymi w przemyśle obronnym, co pozwala na dodatkową ochronę przed wybojami i innymi zagrożeniami drogowymi. Opony te mają gwarancję na 60 000 mil na bieżnik.

Opony całoroczne to prawdziwie całoroczna opona stworzona, aby sprawdzać się w każdych warunkach drogowych, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie bez względu na prognozę. Ponadto będziesz przygotowany na zmianę pogody, co jest oczywiście istotną zaletą w regionach o szybko zmieniających się warunkach pogodowych i ostrych zimach. Eliminuje również konieczność zmiany opon wraz ze zmieniającymi się porami roku. Nie wszystkie obszary Stanów Zjednoczonych wymagają opon do pracy w trudnych warunkach pogodowych i w tych regionach lepszym rozwiązaniem może być wybór opon letnich. Opony letnie charakteryzują się niższym oporem toczenia, a co za tym idzie lepszą oszczędnością paliwa niż opony całoroczne. Pozwalają również na płynniejszą i cichszą jazdę; nie eliminuje to jednak konieczności stosowania opon całorocznych lub zimowych w zimowych warunkach drogowych. 

Więcej informacji na temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/