Dlaczego opon zimowych nie należy używać po zimie

opony całoroczne

Opony zimowe nie powinny być używane po zimie z wielu powodów. Opony zimowe są przeznaczone wyłącznie do użytku zimowego i zimowego. Opony zimowe i śniegowe, bez lub z kolcami, mogą być używane tylko zimą. Są wykonane z unikalnych mieszanek gumowych, aby wytrzymać temperatury poniżej zera; jednak nie radzą sobie dobrze w temperaturach powyżej 45 stopni Fahrenheita. Ta wyjątkowa mieszanka gumowa pomaga oponom zapewnić maksymalną przyczepność i trakcję na śniegu i lodzie, ponieważ bardziej elastyczna guma działa dobrze w niższych temperaturach, ale nie jest odporna na wysokie temperatury. Przeszły rygorystyczne testy na śniegu i lodzie i dlatego posiadają emblemat „Trzy Szczytowe Płatek Śniegu”, co oznacza, że ​​mogą być używane w surowych zimowych warunkach pogodowych. Jedyną wadą opon zimowych jest to, że wymagają wymiany opon przed i po zimie.

Zarówno wersje opon z kolcami, jak i bez kolców są przystosowane do temperatur powyżej 45 stopni Fahrenheita, więc nawet jeśli masz opony bez kolców, fakt, że nie ma kolców, nie sprawia, że ​​opony nadają się do użytku innego niż zimą. Wybór opon z kolcami lub bez kolców zależy bardziej od tego, jakie warunki zimowe panują w miejscu zamieszkania. Lód i ubity śnieg wymagają opon z kolcami, podczas gdy na obszarach bez tych szczególnych warunków wystarczy opona bez kolców. Oprócz tego, że opony zimowe nie działają w wyższych temperaturach, przepisy regulują używanie opon zimowych, a w przypadku opon z kolcami przepisy są jeszcze bardziej restrykcyjne, a niektóre państwa w ogóle nie zezwalają na ich stosowanie.

Jeśli Twój stan zezwala na opony z kolcami, powinieneś wziąć pod uwagę, że opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 są wyposażone w nową technologię podwójnych kolców, która zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na lodzie. Pozwala to na lepszą przyczepność, zwłaszcza podczas przyspieszania, hamowania i zmiany pasa ruchu. Te nowsze ćwieki są również bardziej ekologiczne.

Jeśli szukasz opon przystosowanych do jazdy na śniegu, które można użytkować przez cały rok, powinieneś rozważyć opony całoroczne. Opony te są specjalnie wykonane z mieszanek gumowych, które mogą być używane w szerokim zakresie temperatur. Opony letnie różnią się od opon zimowych tym, że nie można ich używać na lodzie i śniegu. Opony całoroczne mogą być jednak używane przez cały rok. To sprawia, że ​​opony całoroczne są świetną alternatywą dla opon śniegowych i zimowych, ponieważ nie są one regulowane wyłącznie do użytku zimowego.

Opony zimowe nie powinny być używane w innym sezonie niż zima, ponieważ składają się z określonych mieszanek gumowych, które wytrzymują temperatury poniżej zera. Opony zimowe z kolcami i bez kolców są wykonane z tej samej mieszanki gumowej, która nie jest przystosowana do temperatur powyżej 45 stopni Fahrenheita. Z drugiej strony, opony całoroczne mają taką samą odporność na warunki śniegowe jak opony zimowe, ale składają się z różnych mieszanek gumowych, które działają w szerszym zakresie temperatur, dzięki czemu mogą być używane poza zimą.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/